
Raspored polaganja popravnih ispita za učenike završnih razreda školske 2018/2019. godine
11. jun 2019.
Pripremna nastava za učenike koji polažu razredni ispit u junskom ispitnom roku školske 2018/2019. godine
17. jun 2019.Učenici II3 odeljenja su juče, 13.6.2019, na dvočasu srpskog jezika i književnosti, u holu škole otvorili malu izložbu, prvenstveno fotografija, pod nazivom „Kultura (ne)sećanja – Staro sajmište“. Otvaranju izložbe prisustvovali su učenici I3 i profesori Olja Mirosavljev, Slavka Lovrenčić, Sanja Popović i Marija Bubalo. Izložba je rezultat posete lokalitetu Starog sajmišta u Beogradu i časa pod istim nazivom, a na otvaranju, učenici su prezentovali deo rezultata svog istraživanja kako bi prisutne upoznali sa ovim problemom.
U okviru jednomesečne projektne nastave “Staro sajmište“, učenici II3 odeljenja, posetili su lokalitet Starog sajmišta u Beogradu, 6.4.2019. Projektna nastava je bila istraživanje učenika o pomenutom mestu stradanja, nakon kojeg je održan ogledni i javni dvočas prezentovanja rezultata projekta, „Kultura (ne)sećanja- Staro sajmište“, i tako obeležen Dan sećanja na žrtve holokausta, genocida i drugih žrtava fašizma u Drugom svetskom ratu. Jedna od faza projektne nastave je bila poseta prostoru Starog sajmišta na kojem je tokom Drugog svetskog rata bio logor. Cilj je bio da učenici vide kako danas izgleda taj prostor, da razmisle o tome kako se kao društvo i ljudi odnosimo prema tom mestu stradanja i koliko je razvijena naša «kultura sećanja». Tog dana nastale su i fotografije, koje čine jezgro izložbe. Učenici su osim svojih fotografija, izložili i neke fotografije profesorke A.Sekulić, kao i određene fotografije sa «gugl slike» koje su svedočanstvo o izgledu Starog sajmišta nekad. Izložba ima nekoliko segmenata: prvi se odnosi na ključne pojmove u vezi sa Starim sajmištem i holokaustom, zatim deo nazvan «Nekad i sad», koji sadrži fotografije Starog sajmišta iz vremena uoči i tokom Drugog svetskog rata i one učeničke nastale «danas». Treći deo izložbe čine gugl fotografije i one koje su učenici napravili. Uz fotografije, u tom delu izložbe, učenici su dali objašnjenja šta je na njima i izneli neke svoje zaključke. Poslednji deo izložbe u vezi je sa Hildom Dajč i njenim pismima.
Nakon otvaranja prisutni učenici i profesori obišli su izložbu, a učenici organizatori su davali dodatna objašnjenja zainteresovanima. Cela postavka biće u holu škole do kraja nastave, tačnije do petka 21.6.2019, kako bi učenici i profesori mogli da je vide i razmisle o tome koliko se sećamo i koliko je zaborav opasan. Učenici II3 poslali su ovom izložbom poruke da sećanje mora biti pametno, ne kao sećanje na nepravdu koju bi trebalo osvetiti, već kao sećanje na žrtve, na njihove živote, sećanje koje im vraća dostojanstvo i koje upozorava da se zločini više nikada ne ponove.